Mostbet to wiodący bukmacher w Polsce, który zyskał światową sławę dzięki szerokiemu wyborowi zakładów sportowych i gier kasynowych online. Tutaj znajdziesz przyjazny interfejs użytkownika, najlepsze oferty i bonusy, darmowe zakłady, darmowe spiny, a także wysokie kursy. Gra stanie się jeszcze bardziej ekscytująca, jeśli pobierzesz naszą wygodną aplikację mobilną!

Chirurgia ręki
Paweł Szlarb
Specjalista chirurg

Przykładowe operacje

Operacja palca młoteczkowanego

Palec młoteczkowaty

Najczęstszym uszkodzeniem ścięgna prostownika jest jego uszkodzenie w miejscu przyczepu do paliczka dalszego palca. Czasami jest to skutkiem zupełnie banalnych urazów przy wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Efektem tego uszkodzenia jest opadanie paliczka dalszego palca i brak możliwości czynnego wyprostu paliczka. Towarzyszy temu często ból obszaru nad stawem międzypaliczkowym dalszym oraz rozwijający się przeprost w stawie międzypaliczkowym bliższym. U osób młodych, rosnących temu uszkodzeniu często towarzyszy złamanie awulsyjne fragmentu paliczka dalszego.

Palec młoteczkowaty

Wcześnie rozpoznane , szczególnie niecałkowite uszkodzenie umożliwia leczenie zachowawcze polegające na unieruchomieniu stawu miedzypaliczkowego w wyproście przez okres 6-8 tygodni przy użyciu szyny Stacka, szyny Zimmera lub szyny termoplastycznej. Brak efektów leczenia zachowawczego, przypadki zadawnione z opadaniem paliczka większym niż 30 o stanowią wskazanie do leczenia operacyjnego.

Leczenie operacyjne polega na odsłonięciu uszkodzonego prostownika, wycięciu z niego blizny i zeszyciu prostownika po uprzednim wykonaniu czasowej artrodezy stawu miedzypaliczkowego dalszego drutem Kirschnera. Po około 6-8 tygodniach drut Kirschnera jest usuwany.

Palec młoteczkowaty